MixTeam podbija Budapeszt

2017-01-11

Nowy Rok rozpoczął się dla polskiego lacrosse niezwykle intensywnie! Męska i żeńska reprezentacja wróciła z Serbii po to, by za kilka dni ruszyć na kolejne turnieje do Mediolanu (dziewczyny) oraz Budapesztu (chłopaki). W Budapest New Year's Cup 2017 wzięła udział jednak nie tylko męska reprezentacja, ale i żeński mix team Cinderellax, złożony z zawodniczek Kosynierek Wrocław, Poznań Hussars Ladies, Walkirii Katowice, Korsarek Trójmiasto i Kraków Lacrosse Queens.

Turniej dla Cinderellax rozpoczął się 7 stycznia o 9.00 spotkaniem z Bavarian Wolves. Początek meczu przysporzył drużynie trudności - widać było brak zgrania pomiędzy zawodniczkami, dla których był to pierwszy wspólny występ. Z każdą minutą było widać jednak rosnące porozumienie, w efekcie rozgrywka zakończyła się wynikiem 2:1 dla Polek.

Po południu odbyły się dwa mecze: z Budapest Blackberries oraz drużyną Austriaczek o nazwie A-Team. Niestety, Cinderellax musiały oddać wyższość obu zespołom. Uległy Budapest Blackberries 2:4, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę doświadczenie Węgierek i to, że trenują ze sobą na codzień. W tym meczu dziewczyny pokazały pełen wachlarz umiejętności zdobytych w polskiej lidze i grały na europejskim poziomie. A-Team, drużyna która triumfowała w ubiegłym roku, pokazała natomiast zdecydowaną przewagę nad Cinderellax, które przegrały 2:10. W tym spotkaniu chaos wziął górę, zwłaszcza w defensywie.

W niedzielę 8 stycznia Polki zawalczyły z sukcesem o trzecie miejsce. Początkowo wynik wydawał się przesądzony, jako że Bavarian Wolves szybko zdobyły 3 bramki, bez żadnej odpowiedzi ze strony Cinderellax. Pod koniec pierwszej połowy na szczęście rozwiązał się worek z bramkami - zawodniczkom mix teamu udało się doprowadzić do remisu 4:4 i utrzymać ten wynik do końca regulaminowego czasu gry. W emocjonującej dogrywce Polki, wspierane dopingiem ze strony męskiej reprezentacji, w ostatniej minucie zdobyły decydującą bramkę i tym samym - brązowy puchar turnieju (6:5).

Drugie miejsce zajęły Budapest Blackberries, natomiast na najwyższym stopniu podium stanęły, po raz kolejny, zawodniczki z Austrii.

Mamy nadzieję, że ten sukces zachęci polskie zawodniczki do wspólnych wyjazdów na europejskie turnieje, gdzie można zdobyć nieocenione doświadczenie i świetnie się bawić!

Skład Cinderellax:

Małgorzata Długa, Korsarki Trójmiasto (G) Ewa Chumięcka, Kosynierki Wrocław (1 bramka) Ania Czauderna, Walkirie Katowice Marianna Depa, Poznań Hussars Ladies Agata Hawrot, Kosynierki Wrocław Ania Kaciczak, Kraków Lacrosse Queens Kasia Kaiser, Poznań Hussars Ladies Estera Lewandowska, Kosynierki Wrocław Lucyna Matyja, Kosynierki Wrocław (1 bramka) Monika Mauer, Walkirie Katowice Zuzia Olejnicka, Poznań Hussars Ladies (3 bramki) Kaja Piotrowska, Kraków Lacrosse Queens (3 bramki) Paulina Piotrowska, Korsarki Trójmiasto Natalia Pyka, Kosynierki Wrocław (1 bramka) Ewa Ruka Ania Walas, Poznań Hussars Ladies Beata Zięba, Kosynierki Wrocław (3 bramki)