We Wrocławiu 11 lipca odbył się walny zjazd delegatów i osób zrzeszonych w Polskiej Lidze Lacrosse, aby po raz pierwszy wybrać władze i zarząd Polskiego Związku Lacrosse, który zastąpi do tej pory działającą organizację, jaką była Polska Federacja Lacrosse.
W marcu b.r. Ministerstwo Sportu wyraziło zgodę na utworzenie Polskiego Związku w dyscyplinie sportowej, jaką jest lacrosse. Jest to zwieńczenie wieloletniej pracy Polskiej Federacji, jej działaczy, a także osób, które od początku istnienia tej organizacji wspierały rozwój lacrosse w Polsce. Naturalnym etapem działań było wybranie władz i zarządu Polskiego Związku Lacrosse na walnym zgromadzeniu, które odbyło się 11 lipca we Wrocławiu.

Decyzja o utworzeniu Polskiego Związku Sportowego jest wyraźnym sygnałem, iż środowisko lacrosse w Polsce stawia duży krok naprzód. Choć wiąże się to z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi, jest to przede wszystkim wielka szansa na rozwój dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu. Jako nowy zarząd za priorytet obraliśmy popularyzację lacrosse wśród najmłodszych i wprowadzenie regularnych zajęć do szkół podstawowych. Planujemy też rozbudować system szkolenia trenerów, co w ostatecznym rozrachunku ma się przełożyć na większą ilość klubów i zawodników. – mówi Krzysztof Burzyński, prezes PZL.

W składzie Polskiego Związku Lacrosse zasiądą:
● Krzysztof Burzyński – prezes, przedstawiciel drużyny AZS Legion Katowice
● Jędrzej Madej – wiceprezes, przedstawiciel drużyny AZS Legion Katowice
● Kajetan Statkiewicz – wiceprezes, przedstawiciel drużyny Kosynierzy Wrocław

Natomiast do komisji rewizyjnej zostali wybrani: Klaudia Majorczyk (Poznań Hussars Ladies), Bartosz Kajor (Kosynierzy Wrocław) i Kamil Drab (AZS Legion Katowice). Przed nowym zarządem wiele wyzwań m.in. związanych z powrotem Polskiej Ligi Lacrosse w sierpniu, ale także działania związane z reprezentacją Polski kobiet i mężczyzn, jak również przygotowaniami organizacji Mistrzostw Europy Lacrosse 2021. Turniej przeniesiony z powodu pandemii COVID-19 na rok 2021 nie zmienił gospodarza, którym będzie miasto Wrocław.

Polski Związek Lacrosse istnieje od lipca 2020 roku. W skład organizacji wchodzi regularnie rozgrywana Polska Liga Lacrosse. W lidze męskiej o tytuł Mistrza Polski walczy 6 drużyn męskich: Spartans Oświęcim, Kosynierzy Wrocław, AZS Legion Katowice, Kraków Kings, Poznań Hussars i Grom Warszawa. W lidze żeńskiej o Mistrzostwo zmagają się 4 drużyny: Walkirie Katowice, Kosynierki Wrocław, Poznań Hussars Ladies i Kraków Queens. Do działań operacyjnych Związku należy także koordynacja reprezentacji Polski lacrosse mężczyzn, kobiet, a także kadry narodowej w box lacrosse, czy odmianie halowej tego sportu.